Bij de autohuurstations op de luchthaven van Ostrava vind je een scala aan voertuigen om uit te kiezen. Voor kleinere groepen of individuele reizigers wordt een compacte auto aanbevolen, terwijl grotere groepen en families wellicht de voorkeur geven aan een minibus. Maar onthoud, hoe groter de auto, hoe meer je betaalt voor brandstof en huur.
Tijdens de reis moet je wellicht eens tanken. Gelukkig zijn er tal van tankstations in de buurt; de dichtstbijzijnde bevindt zich op slechts 2 km van de luchthaven. Vergeet niet dat in Tsjechië de brandstofprijzen in Tsjechische kronen (CZK) per liter worden weergegeven.
Vanuit de hoofdweg van de luchthaven, neem je de E442 richting het centrum van Ostrava. Het is een kleine 30 minuten rijden, maar de reis is gevuld met adembenemende bezienswaardigheden van het prachtige Moravië-Silezië.
De luchthaven is goed verbonden met de belangrijkste snelwegen en hoofdwegen. Houd wel rekening met de Tsjechische verkeersregels en snelheidslimieten.
In Ostrava geniet je van een gematigd landklimaat. Dat betekent warme zomers en koude winters, perfect voor zowel zonnebaden als sneeuwpret. Vergeet niet de weersvoorspelling regelmatig te raadplegen voor je komst. Ook goed om in gedachten te houden: Tsjechië maakt geen deel uit van de eurozone. Je zal dus moeten wisselen naar de Tsjechische munteenheid, de Tsjechische kroon (CZK).
De regio Moravië-Silezië heeft veel te bieden. Spreid je vleugels uit en geniet van de natuurparken, middeleeuwse kastelen, gastronomische ervaringen, en veel meer. Met de auto ben je waar je wilt zijn in een mum van tijd.